Mahzen YayınlarıYaşamın Anlamı ve Amacı
Mahzen YayınlarıYaşamın Anlamı ve Amacı

Yaşamın Anlamı ve Amacı

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : 90,00 ₺
İndirimli : 63,00 ₺

Biz, insan ırkının tek mensubu değiliz. Etrafımızda başkaları da var. Bireysel olarak insanın zayıflığı ve sınırları, toplumdan uzak, soyutlanmış bir yaşam amacını imkansız kılar. İnsan yalnız yaşayıp karşılaştığı sorunları kendi başına çözmeye çalışsaydı, yok olurdu. Kendi yaşamını sürdüremez, dolayısıyla insanlığın yaşamı da devam etmezdi. İnsan sınırları, yetersizlikleri ve zayıflıkları yüzünden her daim başkalarına bağlıdır. İnsanlığın refahı ve kendi esenliğimiz için en büyük adım birlik olmaktır.”

 Bireysel psikolojinin kurucusu Alfred Adler, Yaşamın Anlam ve Amacı’nda, insanların günlük yaşamındaki sorunlara çözüm önerileri getirmiştir. Yalnızca psikoloji ile ilgilenenlerin değil, tüm okurların rahatlıkla anlayacağı sade bir üslupla yazılmıştır.

  Yaşamımızın anlam ve amacını bulmamız konusunda bize rehberlik eden bu kitapta, erken çocukluk, ergenlik, aile, evlilik, meslek ve cinsellik gibi konular ele alınıyor. Adler, gerçek yaşamdan vaka örnekleri sunarak okurların yaşamlarını daha iyi analiz etmelerine yardımcı oluyor; yaşamın sorunlarına çözüm önerilerinde bulunuyor. Bu başyapıt, insanın kendisiyle ve çevresindekilerle olan ilişkisini daha iyi kavraması için yol gösteriyor.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR